Vianočná súťaž

Viete, v ktorom roku vyšla prvá kniha Knižnej edície ASPEKT? Napíšte nám do štvrtka 15. decembra a vyhrajte vlastnoručne podpísané knihy zakladateliek a editoriek aspektovskej knižnej edície Jany Juráňovej a Jany Cvikovej: Cudzie príbehy, Nevybavená záležitosť a Ku konceptualizácii rodu v myslení o literatúre.


Aspektovské knihy so zľavou

Ak ešte nemáte najnovšie či staršie aspektovské tituly a chcete to napraviť, VŠETKY naše knihy si teraz kúpite so zľavou 25 %. Vybrať si môžete priamo v ASPEKTE alebo si ich môžete objednať online či mailom do 20. decembra. Doprajte si Vianoce ako z dobrej knihy.


Krajšie Vianoce pre malé objaviteľky a objaviteľov

Objavte svet plný otázok s aspektovskými hrdinkami, ktoré nájdete v knižkách pre všetky deti a ich dospelých. Knižky pre malé objaviteľky a objaviteľov sú skvelým darčekom pod stromček.


Krajšie sviatky pre veľkých

Darujte si na Vianoce chvíľu oddychu a zásobte sa aspektovskými knižkami, ktoré vám spríjemnia sviatočné aj bežné dni a večery. Vybrali sme pre vás zopár knižných tipov.


Dvadsiate Vianoce s Knižnou edíciou ASPEKT

V knihách ASPEKTU nájdete kadečo: spomienky, príbehy, sny, túžby, rodinu, kamarátky, dobré jedlo i sviatky. Prečítajte si vybrané knižné kúsky o Vianociach, Silvestri aj o Novom roku.


Moja vina a iné
Erdős Virág

Kniha s názvom Moja vina a iné je prvý výber z poézie a prózy známej maďarskej autorky Virág Erdős (1968) v slovenčine. V Maďarsku jej vyšlo viac ako desať kníh poézie a prózy. Autorka v nich reaguje na súčasné spoločenské problémy, o jednej z tých novších napokon sama povedala, že kniha „dopomohla kolektívnemu zahanbeniu". Virág Erdős je v Maďarsku veľmi populárna, viaceré jej básne priam zľudoveli, napĺňajú sály, zhudobnené vychádzajú na zvukových nosičoch. Jej texty sa vyznačujú hravosťou a grotesknou autorskou sebareflexiou.


Cudzie príbehy
Nová kniha Jany Juráňovej

Vo svojej novej knihe spojila známa prozaička a dramatička Jana Juráňová tri cudzie príbehy: sú civilné, uštipačné, ironické, melancholické, detailné, nahnevané, rezignované aj vyrovnané, no predovšetkým zrelé, plné rešpektu voči životnej sile svojich protagonistiek.


Irena Brežná: Nevďačná cudzinka

„Život a písanie Ireny Brežnej poznačila skúsenosť emigrácie z Československa do Švajčiarska v roku 1968. Tento zlomový zážitok tvorí skryté aj očividné podložie jej reportáží, esejí a próz. Román s dvojznačným názvom Nevďačná cudzinka predstavuje vyvrcholenie literárne originálnej, humornej a zároveň premýšľavej práce s osobným a kolektívnym smútkom." Píše prekladateľka knihy Jana Cviková.